Výškově nastavitelné stoly, Aktuality

12 nejčastějších otázek ohledně elektrických polohovacích stolů

DEF 223 Black image 02 scaled - Delso - dětský, kancelářský a bytový nábytek

Elektrické výškově nastavitelné stoly jsou jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit maximální ergonomii a optimalizovanou produktivitu. Stále jsou na trhu poměrně novinkou a zájemci mají spoustu otázek. Zde uvádíme 12 nejčastějších z nich.

Otázka 1: Jak funguje elektrický pohon stolu?

Běžné nohy stolu nahrazuje elektrické podnoží neboli zdvihové sloupy, které jsou většinou ve tvaru písmete T obráceného vzhůru nohami. Tyto zdvihové sloupy potom přeměňují výšku vašeho stolu. Pohyb stolu lze ovládat buď šipkami nahorů a dolů a nebo pomocí paměťových tlačítek s předvolenými polohami stolu.

Otázka 2: Je stůl stabilní? A jaká je jeho nosnost?

Ano, naše elektrické stoly jsou velice stabilní i ve vysokých polohách, nicméně je potřeba počítat s tím, že při pozici ve stoje se stabilita liší oproti pozici v sedě. Nosnost je od 70 do 125 kg – záleží na modelu stolu. Rozdíly nosnosti mezi jednotlivými typy podnoží uvádíme ZDE. 

Otázka 3: Kolik energie spotřebuje elektrický výškově nastavitelný stůl?

V průměru spotřebuje okolo 80W během aktivního používání. 

Otázka 4: Jaké jsou výhody elektrických výškově nastavitelných stolů?

Okamžitá změna polohy
Jednoduchost použití
Podpora zdraví a produktivity
Nastavení správné výšky stolu i při pozici v sedě, což vám pevný kancelářský stůl neumožní

Otázka 5: Postačí mi ta nejlevnější podnož?

Není potřeba kupovat podnož nejdražší. Pokud máte stůl například k domácímu, občasnému použití, plnohodnotně Vám poslouží i ta nejlevnější varianta stolu, ADJUSTER, jen pozor na výšku nejnižší pozice, ta je u tohoto stolu 74 cm, což není ideální pro nižší postavy, ty potřebují mít stůl ještě níž. Jako zlatou střední cestu doporučujeme stůl MIDJUSTER. Pro každodenní používání doporučujeme náš nejprodávanější stůl PROJUSTER. 

Otázka 6: Jak náročná je montáž stolu?

Proces instalace je velice jednoduchý, zvládne ho i průměrně manuálně zručný muž či žena. Všechny šroubky jsou součástí balení. Pro většinu našich stolů DELSO máme instruktážní montážní videa. V rámci našich služeb nabízíme i montáž polohovacích stolů pro firmy i jednotlivce.

Otázka 7: Jak bude stůl zabalený?

Stůl je zabalený do dvou krabic. V jedné je deska, ve druhé je podnoží.

Otázka 8: Je možné dát podnoží na kolečka?

Ano, ke všem výškově nastavitelným stolům. Stolem na kolečkách se dá snadno manipulovat po místnosti. Kolečka jsou pogumovaná, vhodná na všechny typy podlah a vybavaná zašlapávací brzdou.  

Otázka 9: Vyplatí se stůl s kličkou?

Ne. Cena není tak rozdílná jako u elektromotoru. Elektrický pohon je uživatelsky přívětivější a změna pozice je téměř okamžitá, kdežto nastavení pomocí kličky nějaký ten čas trvá a pak to klienti přestanou používat a mají z nastavitelného stolu, stůl “pevný”. 

Otázka10: Můžu v průběhu let používání změnit rozměr desky?

Ano, podnoží má teleskopický střed a lze na ně umístit různě velké desky stolu.

Otázka11: Můžu použít svojí desku stolu?

Ano, jen je důležité ověřit si rozměry desky, jednotlivá podnoží disponují různými maximálním a minimálním rozpětím. ZDE rozdíly mezi jednotlivými podnožími.

Otázka 12: Jaké je nejvhodnější příslušenství?

Kabelový organizér KOV 600 a zásuvkový mini modul – praktický pomocník pro nabíjení notebooků a telefonů.